Fundacja „Szafa Kultury”, Teatr Itakzagramy oraz Centrum Komunikacji Społeczniej m. st. Warszawy zapraszają na przedświąteczny podarunek dla mieszkańców Warszawy.

„Ordonka, dziewczyna z Woli” to spektakl muzyczny, nawiązujący do życia i twórczości gwiazdy przedwojennego kabaretu, Hanny Ordonówny. Była ona barwną i kontrowersyjną postacią, jednakże nie sposób odmówić jej ogromnego talentu. Ordonka kochała scenę, a widownia kochała Ordonkę. W spektaklu pojawią się bardziej i mniej znane szlagiery Ordonówny, scenki kabaretowe z jej udziałem oraz fragmenty jej bogatego życiorysu.

Na wszystkie spektakle zapraszamy zarówno seniorów, jak i młodszą publiczność, gdyż piosenki i skecze przedwojnia wspaniale docierają zarówno do starszych, jak i młodszych pokoleń, i ani trochę nie tracą ze swojej aktualności i błyskotliwości. A że nic tak nie jednoczy pokoleń i ludzi w ogóle, jak wspólne śpiewanie, po kazdym ze spektakli zaprosimy publiczność na wspólne śpiewanie kilku z największych szlagierów Ordonki.

Spektakle te odbęda się w dniach:
5 grudnia, godz. 19:00 – Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9
9 grudnia, godz. 18:00 – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1
10 grudnia, godz. 18:00 – Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

WSTĘP na wszystkie spektakle jest WOLNY, ale z racji na ograniczoną ilość miejsc prosimy o rezerwację w miejscach prezentacji.

„Ordonka, dziewczyna z Woli”
spektakl muzyczny
scen. i reż.: Szczepan Szczykno
scenogr.: Beata Paruch
akomp.: Marcin Piotr Łopacki,
wyst.: Magdalena Daszkiewicz, Katarzyna Gruszewska, Joanna Mazewska, Radosław Mazur, Dominik Wieder

Spektakl finansowany przez Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

ordonka

Share Button