Miło nam poinformować, że w listopadzie ruszamy z realizacją spektaklu „O wiarusach, Legionach, Piłsudskim i Mazurku Dąbrowskiego”, który wystawimy  na terenie stołecznych ośrodków kultury. W ten sposób chcemy włączyć się w świętowanie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 150 – lecia urodzin Marszałka Piłsudskiego.


Spektakl zostanie zaprezentowany 5-krotnie  z muzyką wykonywaną na żywo, a adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Scenariusz prezentuje historię Polski, od jej zarania aż po współczesność, zwracając baczną uwagę na najważniejsze wydarzenia i postaci historyczne, które w znaczący sposób zapisały się na kartach dziejów. Opowiemy wiec m.in. o historii powstania Legionów Polskich we Włoszech i legendach z tym związanych, o Marszałku Józefie Piłsudskim oraz o odzyskaniu niepodległości po 123 latach zaborów. Legendy i opowieści historyczne przetykane będą pieśniami wojskowymi pochodzącymi z różnych okresów, w tym na piosenkach legionowych śpiewanych przez lata, które często poświęcone były także Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
Wstęp na spotkania będzie dla publiczności nieodpłatny.
Pierwszy spektakl z cyklu zagrany zostanie już 7 listopada w Klubie Kultury Gocław. O pozostałych informujemy TUTAJ.

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Share Button