Nadszedł wrzesień, a to znak, że po wakacyjnej przerwie nowy sezon czas zacząć. Z przyjemnością informujemy, cóż nas czeka w drugiej połowie roku.

Po pierwsze, kontynuować będziemy rozpoczęty w marcu projekt warsztatów z improwizacji scenicznej dla dzieci i dorosłych dofinansowany przez FIO, tym razem na warszawskiej Pradze Północ, Pradze Południe, we współpracy m. in. z Centrum Promocji Kultury.

 

 

Po drugie: czeka nas druga edycja cyklu baśni – słuchowisk z muzyką na żywo dla dzieci niewidomych i słabowidzących dofinansowanych przez PFRON. W zeszłym roku były to baśnie z różnych stron świata, w tym zaś baśnie z różnych regionów Polski: Warmii i Mazur, Mazowsza i Śląska. Oprócz baśni przeprowadzimy też krótkie warsztaty prezentujące uroki gwary każdego z tych trzech regionów oraz ciekawostki kulturowe. Bardzo nam miło będzie wrócić do znanych nam już z zeszłorocznej edycji ośrodków w Warszawie, Laskach, Bydgoszczy, Krakowa, Lublina i Radomia, jak również zapoznać się z dziećmi z Łodzi, dokąd pojedziemy po raz pierwszy.

 

A po trzecie: w październiku i listopadzie realizować będziemy również projekt w ramach małego grantu przyznanego przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy, w ramach którego będziemy opowiadać baśnie warszawskie w nieco innej formie niż dotychczas. Pojawimy się w październiku i listopadzie w trzech warszawskich ośrodkach kultury: Bielańskim Ośrodku Kultury, Ośrodku Kultury „Arsus” oraz w Centrum Promocji Kultury.

 

Szczegóły i zdjęcia z realizacji ww. projektów zaczną pojawiać się niebawem.

Share Button