Spektakl „Ordonka – dziewczyna z woli” ( reż. Szczepan Szczykno), dofinansowany przez Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy oparty został na wspomnieniach i listach artystki, a także wydanym  w 1929 r. tomiku jej wierszy, pt.: „Piosenki, których nigdy nie śpiewałam” oraz mniej i bardziej znane piosenki i skecze tamtego okresu. Autorzy pragnęli oddać hołd  Hannie Ordonównie oraz, przywołując atmosferę czasów, w których żyła, przybliżyć ją młodym widzom,a zarazem stworzyć okazję do miłych wspomnień starszej publiczności.

W ramach projektu spektakl został zagrany trzyrotnie, w trzech warszawskich ośrodkach kultury: Dom Kultury Śródmieście, Centrum Promocji Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury w dniach 5 grudnia oraz 10 i 11 grudnia, a jego głownymi celami były:

  • budowanie wspólnoty międzypokoleniowej poprzez wspólne uczestnictwo w spektaklu różnych grup wiekowych, wspólne wykonywanie piosenek i uświadomienie odbiorcom, że łączy nas jakże bogata spuścizna kulturowa oraz historia;

  • ratowanie spuścizny kulturowej od zapomnienia, swoista edukacja kulturowa młodszych pokoleń, zachęcenie młodych ludzi do bliższego zainteresowania się sztuką z czasów dwudziestolecia międzywojennego, wartościową zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej, poprzez interesujące wykonanie odświeżonych utworów pochodzących z tamtego okresu przez młodych artystów;

  • podniesienie poziomu aktywności mieszkańców danej społeczności lokalnej przez wspólne zaangażowanie ich w działania promocyjne projektu oraz współpracę z aktorami przy kostiumach, jak i aktywny udział (wspólne wykonywanie utworów Ordonki z aktorami) w spektaklu trafiającym w ich gusta oraz prezentowanym nieodpłatnie, dzięki czemu dostępnym dla każdego. Po przedstawieniu, publiczność razem z aktorami zaśpiewała kilka znanyc szlagierów.

    Wszyscy bawili się wyśmienicie!