W ramach dotacji z Biura Edukacji m. st. Warszawy zrealizowany zostanie program pt. „Warszawa znana i nieznana – legendy i improwizacje”, w skład którego wchodzą dwa spektakle baśniowe:

  1. „Warszawskie wędrówki z legendą” – baśniowy spektakl interaktywny z muzyką na żywo, podczas którego dzieci poznają najbardziej znane legendy związane z miejscami na warszawskiej Starówce; w sesji warsztatowej po spektaklu będą mogły raz jeszcze powtórzyć informacje i ciekawostki poznane podczas spektaklu, a także poznają informacje dotyczące życia w Warszawie z dawnych czasów;
  2. „W poszukiwaniu legend” – spektakl improwizowany, zachęcający publiczność do wspólnego tworzenia opowieści związanych z interesującymi miejscami w Warszawie. Aktorzy wspólnie z publicznością wybiorą jedno lub kilka takich miejsc i stworzą nowe legendy z nimi związane; zaś na sesji warsztatowej zaprezentują uczestnikom kilka technik improwizacji teatralnej, pobudzających wyobraźnię i kreatywność.

Spektakle i warsztaty projektowe zaprezentowane zostaną w Centrum Promocji Kultury, Domu Kultury Zacisze, Bielańskim Ośrodku Kultury i Ośrodku Kultury Arsus.

Projekt został terminowo zamknięty i rozliczony.