Dziś “Urwisy hrabiego Fredry” dokazywały w Ursusie, gdzie w Ośrodku Kultury Arsus wspólnie z młodymi uczestnikami projektu stworzyliśmy historię zainspirowaną wierszem “Osiołkowi w żłoby dano…”

Tym razem nasz osiołek o imieniu Tęcza zatrudnił się jako sprzątacz w przedszkolu Kwoki Klotyldy. Niestety także i tutaj jego niezdecydowanie dało mu się we znaki. Mimo usilnych prób jego przyjaciółki, Wrony Mućki, nieumiejętność podjęcia decyzji wpakowała go w kłopoty, kiedy to zgubił się w piwnicy, którą poszedł posprzątać, nie umiejąc zdecydować się, w którą stronę ruszyć…

Na całe szczęście owo wstrząsające wydarzenie, rozdzielenie go z Wroną i odnalezienie jeszcze bardziej niezdecydowanej Pani Sowy, która od lat tkwiła zagubiona w tej piwnicy, pomogło mu ująć ster w swoje kopytka i pokierować wszystkim ku szczęśliwemu zakończeniu. A wszystko dzięki pomocy naszych widzów.

Po spektaklu nastąpiła zaś sesja warsztatowa.

Jutro ostatnie trzecie spotkanie z Urwisami na Bielanach.

Projekt “Urwisy hrabiego Fredry” w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2023 realizujemy dzięki dofinansowaniu ze środków Biura Edukacji m. st. Warszawy.